INFO   

V roce 2002, kdy se naší kotlinou prohnala velká voda, Miro Žbirka vydal svůj hit ,,Čo bolí, to prebolí“ a národ se pomalu začínal těšit na sosání bruselských dotací, se v pražském klubu Jamajka uskutečnil první oficiální konzert kapely, která svůj název zvolila z ryze praktických důvodů a ač se tento název posléze dočkal několikrát ze stran pořadatelů konzertů přejmenování na rozličné varianty, kapela byla, je a bude vždy ODEČET PLYNU.

Toto původně čtyřčlenné těleso se postupem času rozrostlo o další členy a v téměř původní sestavě funguje doposud. S postupem let ubývalo vlasů a přibývalo kilogramů, nicméně rozrůstala se i diskografie, která dnes čítá čtyři studiová alba a jedno konzertní DVD, vydané v roce 2011 u příležitosti stého konzertu.

V průběhu let byla i období, kdy kapelní email zatěžovaly více nahlášené stavy plynoměrů (především brněnských domácností), než nabídky akcí, nicméně, ač cesta života zavedla některé členy do velmi vzdálených míst na Zeměkouli, bigbít se stal naším pevným pojivem a tomu na důkaz jsme si v čase nedožitých patnáctých narozenin v roce 2016 nadělili nové studiové CD s názvem ,,Čtvrtá odbočka na Braník“. Braník, který vždy poskytoval našim hudebním počinům útočiště i inspiraci, nás baví dodnes!